Forma 1 blog

Remekeltek a Renaultok Bahrainben

2012. április 22. - f1-forma1.blog.hu

Vettel beats Räikkönen to victory in BahrainVettel nyerte a Bahraini Nagydíjat, rajt-cél győzelmet aratott a címvédő, a második lett a 11.helyről induló Kimi Raikkönen, harmadik pedig élete legjobb eredményét elérő Romain Grosjean lett. Hamilton kerékcseréjét kétszer is elrontotta a McLaren, a brit 30 másodpercet vesztett el a boxban!

A rajtnál az első három pilóta megtartotta a pozícióját, mégis Vettel olyan jó ütemben indult el, hogy az első kanyarhoz érve már 1 másodperccel vezetett. A rajt egyértelmű vesztese nem más, mint Daniel Ricciardo, aki élete legjobb rajtpozícióját érte el a hétvégén, azonban az egyik pillanatban a 6., a másikban pedig a 16. helyen találta magát. A két Ferrari nagyon jót rajtolt. Massa átvágott mindenki előtt, és a 7.-ként fordult el az első kanyarban.Az, hogy a Lotusok nagyon gyorsak már a második körben lehetett tudni, ugyanis Grosjean már ekkor megelőzte Hamiltont.

Mondhatjuk, hogy ez a box-bakik versenye volt, ugyanis Hamilton kerékcseréjét kétszer is elrontotta a McLaren, először 15, majd 10 másodpercet vesztett így a brit. Ez az óriási hiba az amúgy is elég gyengén szereplő McLaren teljesítményéből még nagyon sokat levont, ugyanis Hamilton így eldobta a biztosnak tűnő negyedik helyét.

Rosberg versenye nem volt olyan zökkenő menetes, mint az előző héten: a német még mindig nem lehet abban olyan biztos, hogy megtarthatja az 5.helyét, ugyanis a futam során egyszer leszorította Hamiltont, majd pár körrel később Alonsot is a pályáról, valamint az autójából teljesen kifogyott az üzemanyag, az az sem kizárt, hogy nem marad elég benzin a német autójában ahhoz, hogy a verseny után az FIA elvégezze a kötelező üzemanyag vizsgálatot.

A hétvége egyik legnagyobb meglepetése a Lotus versenytempója volt, ugyanis Raikkönen egész végig Vettel nyomában loholt, volt, amikor 1 másodpercen belülre került a címvédőhöz képest, azonban megelőzni nem sikerült, ugyanis a Red Bull megengedte Vettelnek, hogy felcsavarja a fordulatszámot, így a német azonnal akkora előnyre tett szert, hogy a "jégember" ne tudja kinyitni a hátsó szárnyát.

Fotó: Tom Gandolfini/AFP

ÉLŐ tudósítás

13:40- Már csak 20 perc. Izgalmas Nagydíj elé nézünk. Vajon a Red Bull versenyben is olyan gyors? Vettel valóban azért nem volt olyan boldog, mert az autó csak a kvalifikációra volt beállítva? Ezekre a kérdésekre, csak a futam után kaphatunk választ. Tartsanak velünk!

14:00- Megkezdődik a felvezető kör!

1.kör- RAJT! Elindul a mezőny. Vettel elég jól eljön. Hamilton egy kicsit beragad, Buttonnal együtt. Rosberg és Button pozíciót vesztett. Ricciardo a 16.helyre esett vissza.

2.kör- Állás-Vettel-Hamilton-Webber-Grosjean-Alonso-Button-Raikkönen-Massa-Rosberg-Perez-Di Resta-Kobayashi-Vergne

3.kör- Schumacher iszonyatos tempót diktál. Egyszerre két pilótát előz. Massa megelőzi Raikkönent, kivételesen egész jó megy.

4.kör- Vettel már 3 másodperccel vezet. Óriási tempót diktál a fiatal német.

5.kör- Vesztesek: Button, Rosberg, Nyertesek:Raikönen, Grosjean, Massa, Alonso

6.kör- Grosjean nagyon nyomja- 1 másodpercre van Hamiltontól, aki nem nyomhatja a DRS-t

7.kör- Grosjean megelőzi Hamiltont a DRS-el. Raikkönen megelőzi Buttont. Gyorsak a Lotusok. Button már most panaszkodik a gumikra.

8.kör- Raikkönen támadó pozícióba került. Massa, Button és Rosberg egyszerre a boxban, már a 8.körben!

9.kör- Webber Hamilton mögé érkezik. A Red Bull gyorsabb, mint a McLaren. Webber és Hamilton egyszrre a boxban. HAMILTON CSERÉJÉT MEGINT ELRONTJA A MCLAREN!

10.kör- Hamilton mellett elmegy Alonso és Webber is. Rosberg kitereli a porba Hamiltont. Valószínűleg a versenybírók vizsgálni fogják az esetet.

12.kör- A Rosberg-Hamilton esetet vizsgálják a versenybírók. Valószínűleg a német büntetést fog kapni.

13.kör- Di Restán kívül majdnem mindenki kint járt már a boxban.

14.kör- Állás- Vettel-Di Resta-Grosjean-Raikkönen-Webber-Kobayashi-Webber-Alonso-Hamilton-Rosberg

15.kör- A Lotusok a leggyorsabbak, jelenleg a pályán

20.kör- A Hamilton-Rosberg esetet a verseny után vizsgálják

22.kör- Di Resta, Perez és Maldonado egymással csatázik, Maldonado el akar menni Perez mellett, amíg ők egymással csatáznak a skót Di Resta nevető harmadikként elmegy mellettük.

23.kör- Megkezdődnek a kerékcserék. Button és Massa jön ki elsőnek.

24.kör- A két Lotus egymás ellen. Raikkönen elmegy a csapattársa mellett.

25.kör- A MCLAREN MEGINT ELRONTJA HAMILTON CSERÉJÉT! EZ MÁR A MÁSODIK! KETTŐBŐL!

26.kör- Raikkönen légüres térbe érkezett, sokat hozott Vettelen. Rosberg most Alonsot löki ki a pályáról, ugyan ott, ahol pár körrel előbb Hamiltont.

28.kör- Hamiltonnak kezd elborulni az agya: nagyon agresszívan támadja Massát.

29.kör- Top 5:Vettel-Raikkönen-Grosjean-Di Resta-Webber

31.kör- Massa-Alonso-Hamilton hármas alakult ki

34.kör- Raikkönen 1 másodpercen belül Vettelhez képest! A finn hamarosan el fog menni a címvédő mellett.

37.kör- Hamilton és Rosberg a boxban, egyszerre

40.kör- Raikkönen nem tudott mit tenni, ezért egyszerre jöttek ki, azonban Vettel cseréje 1 másodperccel gyorsabb volt

41.kör- Hamilton elmegy Perez mellett, már a 9. helyen áll

42.kör- Vettelé a leggyorsabb kör

44.kör- Schumacher már a 12.helyen autózik, és a japán Kobayashi mögött autózik

46.kör- Schumacher végre elmegy Kobayashi mellett.

48.kör- A két Lotus pokoli gyors. Raikkönen ha ilyen tempóban folytatja, akkor még nyerhet

49.kör- Top 10:Vettel-Raikkönen-Grosjean-Webber-Di Retsa-Rosberg-Button-Alonso-Hamilton-Massa

51.kör- Rosberg előzi Di Restát, de ez nem sikerül neki

53.kör- Hamilton megjön Alonso mögé, de nem tudja megelőzni, DRS-el sem. Nagyon lassú a McLaren

55.kör- Button defektet kap! Be kell jönnie a boxba! Button valószínűleg még pontot sem fog szerezni, ugyanis a 13.helyre jött vissza.

56.kör- Maldonado után Senna is befejezi a versenyt. BUTTON MOTOTRJA ELROMLIK!

56.kör- Rosberg motorja elromlik, a célegyenes előtt, de éppen be tud gurulni 5.-ként. Ha nem maradt annyi üzemanyag a német autójában, hogy az FIA mintát vegyen, akkor könnyen lehet, hogy kizárják a kínai elsőt. Romain Grosjean 3. helyével 14 év után újra francia került a dobogóra.